Czy to, co robię, jest efektywne?

Wiem! Umiem! Mam praktykę, ale… Przyswojona teoria nie wytrzymuje próby codzienności. Czas na remanent. Krok w tył, by zobaczyć, czemu warto poświęcić uwagę. Sprawdzić, które umiejętności zostały zapomniane, do których warto powrócić, a jakich nowych potrzebujesz. Zostaw oglądanie filmów o motywacji, pisanie afirmacji, wmawianie sobie czegoś, co nie jest Twoje.

Ile czasu potrzebujesz, by zostać mistrzem w swojej dziedzinie? Korzystasz z wiedzy, którą już posiadasz? Przyglądanie się innym inspiruje i zachęca, ale to nie to samo, co własna praktyka, własne działanie. Nikt za Ciebie nie zrobi tego, co chcesz zrobić. Jedyne, czego potrzebujesz, to odwagi do postawienia pierwszego kroku.

Trening to ćwiczenie, refleksja i szukanie własnej metody. Każda powtórka rozwija. Uczy konsekwencji, cierpliwości i dystansu do samego siebie. Wyzwala z rutyny. Zmienia ograniczenia w nowe wyzwania. Dodaje sił i energii w działaniu. Sprawia, że stajesz się tym, kim chcesz – w taki sposób, jaki jest dla Ciebie najlepszy.